Mar 06, 2026 Hagyjon üzenetet

API 5L PSL1 X56 Hosszirányú süllyesztett ívhegesztő cső

info-290-174info-225-225

Az API 5L PSL1 Grade X56 egy szabványos és széles körben használt anyagspecifikáció hosszirányú merülőíves hegesztésű (LSAW) csövek gyártásához.[idézet:2, idézet:3, idézet:4, idézet:7, idézet:8]. Ez a kombináció számos globális gyártó által kínált általános termék közepes{6}}–-nagy nyomású csővezetékes alkalmazásokhoz, és kulcsfontosságú, közepes szilárdsági pozíciót foglal el X52 és X60 között [idézet:3, hivatkozás:8].

Itt található az API 5L PSL1 Grade X56 LSAW cső részletes specifikációja:

Legfontosabb specifikációk

Attribútum Leírás
Standard API 5L: A Line Pipe specifikációja (az aktuális kiadás az ISO 3183 szabványnak megfelelően) [hivatkozás:1, idézet:3, idézet:10].
Termékspecifikációs szint PSL1: A vezetékcső szabványos minőségi szintje, alapvető követelményekkel (nincs kötelező ütésvizsgálat, szabványos kémiai határértékek, csak minimális szilárdság van megadva) [hivatkozás:1, hivatkozás:8, idézet:10].
Acél minőség X56 (L390): Közepes -szilárdságú nagy-szilárdságú alacsony-ötvözetű (HSLA) acélminőség. Az "X" a csővezeték minőségét, az "56" pedig a minimális folyáshatárt ksi-ben (56 000 psi) jelenti [idézet:3, hivatkozás:8, idézet:10].
ISO jelölés L390 .
Folyamat LSAW (hosszirányú merülőíves hegesztés): A csöveket úgy állítják elő, hogy acéllemezeket hengerré alakítanak (JCOE, UOE vagy hasonló alakítási eljárásokkal), és a hosszvarratokat belülről és kívülről is hegesztik merülőíves eljárással. Ez az eljárás jól-alkalmas nagy-átmérőjű, vastag falú csövek előállítására [citation:2, citation:3, citation:6, citation:7].
Kémiai összetétel (max. %) [idézet:3, idézet:10]  
  Szén (C): 0.26-0.28
  Mangán (Mn): 1.40-1.45
  Foszfor (P): 0.030
  Kén (S): 0.030
  Szilícium (Si): 0.45
Mechanikai tulajdonságok (perc) [hivatkozás:1, idézet:3, idézet:8, idézet:10]  
  Termőerő:386-390 MPa (56 000 psi)
  Szakítószilárdság:490 MPa (71 000 psi)
  Megnyúlás:Falvastagság szerint változik, jellemzően 18-25%
Tipikus mérettartomány [idézet:2, idézet:3, idézet:4, idézet:6]  
  Külső átmérő:219 mm és 2500 mm között (kb. . 8" - 100")
  Falvastagság:5 mm-től 60 mm-ig (egyes gyártóktól akár 120 mm-ig is elérhető) [hivatkozás:2, idézet:3, idézet:6]
  Hossz:3 m-től 18,3 m-ig (testreszabható, akár 32 m-ig elérhető speciális alkalmazásokhoz) [hivatkozás:2, idézet:4, idézet:7]
Gyártási lépések [idézet:2, idézet:3] 1. Acéllemez kiválasztása és élmarás.
2. Él krimpelés és alakítás JCOE vagy UOE eljárásokkal.
3. Belső és külső merülőíves hegesztés (több{1}}huzalos fűrészgép).
4. Mechanikus expandálás (UOE/JCOE-hez).
5. Roncsolásmentes tesztelés (ultrahang, röntgen).
6. Hidrosztatikus vizsgálat.
7. Véglapozás és ferde.
Általános alkalmazások [hivatkozás:1, idézet:2, idézet:5, idézet:8] Közepes{0}}--nagy nyomású olaj- és gázszállító csővezetékek; gyűjtő- és áramlási vezetékek upstream műveletekben; földgázelosztó hálózatok; vízvezetékek; vízbefecskendező csővezetékek; szerkezeti alkalmazások; onshore és offshore projektek.
Tanúsítvány A malom teszttanúsítványa általában az API 5L követelményeinek megfelelően biztosított, gyakran harmadik fél általi ellenőrzéssel [citation:3, citation:7].

📊 X56 fokozatok összehasonlítása a szomszédos fokozatokkal

Fokozat ISO jelölés Hozamerősség (MPa) min Szakítószilárdság (MPa) min Pozíció
X52 L360 359-360 455-460 Közepes erősségű [idézet:1, idézet:3]
X56 L390 386-390 490 Köztes erősségű[idézet:3, idézet:8, idézet:10]
X60 L415 414-415 517-520 Nagy erősségű [idézet:1, idézet:3]

Százalékos növekedés:Az X56 kb8%-kal nagyobb folyáshatár, mint az X52(386 MPa vs

📏 Falvastagság elérhetőség átmérő szerint

Az alábbi táblázat az X56 LSAW csövek tipikus falvastagság-tartományait mutatja a gyártó adatai alapján:

OD (hüvelyk) OD (mm) Falvastagság tartomány (mm)
16" 406 6.0 - 13.0
20" 508 6.0 - 15.0
24" 610 6.0 - 17.0
30" 762 7.0 - 20.0
36" 914 8.0 - 23.0
40" 1016 8.0 - 25.0
48" 1219 9.0 - 27.0
56" 1422 10.0 - 28.0
60" 1524 10.0 - 28.0
64" 1626 10.0 - 29.0
72" 1829 10.0 - 29.0

🔍 A legfontosabb tudnivalók

Mit jelent az "X56"?: Az API 5L-en belül az X56 fokozat minimális folyáshatára386 MPa (56 000 psi)és a minimális szakítószilárdság490 MPa (71 000 psi)[idézet:3, idézet:8, idézet:10]. Kulcsfontosságú köztes minőségként szolgál, nagyobb szilárdságot kínál, mint az X52, miközben sok alkalmazásnál gazdaságosabb marad, mint az X60.

PSL1 vs. PSL2: A PSL1 és PSL2 közötti választás kritikus. Főbb különbségek a PSL1-nél [idézet:1, idézet:8, idézet:10]:

Kémia: Standard határértékek (C kisebb vagy egyenlő, mint 0,28%, Mn kisebb vagy egyenlő, mint 1,40%, S/P kisebb vagy egyenlő, mint 0,030%) [idézet: 3, hivatkozás: 10].

Erő: Csak minimális folyási és szakítószilárdság van megadva .

Hatásvizsgálat: Nem szükséges [idézet:1, idézet:8].

Tipikus használat: Alkalmas általános csővezeték-szervizhez, gyűjtővezetékekhez és elosztórendszerekhez, ahol nincs szükség fokozott szilárdságra és szigorúbb ellenőrzésekre, jellemzően mérsékelt éghajlati működési környezetben.

PSL2: Szigorúbb kémiai ellenőrzéseket igényel (alacsonyabb C, P, S), meghatározza a maximális és minimális szilárdsági határokat (X56N maximális hozam 545 MPa), előírja a Charpy V-bevágásos ütésvizsgálatot, és szigorúbb NDT-követelményekkel rendelkezik [idézet:3, idézet:10]. A PSL2-re jellemzően kritikus szolgáltatásokhoz, alacsony hőmérsékletű szolgáltatásokhoz (NACE MR0175/ISO 15156), alacsony hőmérsékletű alkalmazásokhoz (sarkvidéki szolgáltatás -40 fokig) és olyan csővezetékekhez van szükség, amelyeket olyan szervek szabályoznak, mint a FERC vagy a DOT [idézet:3, hivatkozás:8].

LSAW gyártás X56-hoz: Az LSAW-folyamat-jól alkalmas az előállításranagy-átmérő, vastag-falpipák X56 fokozatban [idézet:2, idézet:3, idézet:6, idézet:8]. A két-oldalas merülőíves hegesztési eljárás mély behatolást és kiváló hegesztési minőséget biztosít, kiváló integritás mellett, amely illeszkedik az alaplemezhez [idézet:3, hivatkozás:8].

Alakítási technológiák: Az X56-os LSAW csöveket jellemzően a következőkkel gyártjákJCOE (J-C-O-Bővülő)vagyUOE (U-ing-O-ing-Expanding)folyamatok, amelyek pontos geometriai méreteket és kiváló méretpontosságot biztosítanak [idézet:2, idézet:3].

Költséghatékonyság-: Az X56 optimalizált egyensúlyt kínál a teljesítmény és a gazdaságosság között, lehetővé téve a csővezeték tervezők számára, hogy a szükséges üzemi nyomást potenciális anyagmegtakarítással érjék el az alacsonyabb minőségekhez képest, miközben elkerülik az X60 vagy X65 magasabb költségét, amikor nincs szükség teljes szilárdságukra.

⚙️ Gyártási minőségi jellemzők

Az X56 PSL1 csövekhez készült modern LSAW gyártás magában foglalja [idézet:2, idézet:3, idézet:8]:

Több-huzalos merülőíves hegesztés: Tipikusan 3-4 vezeték belső hegesztéshez és 2-3 vezeték külső hegesztéshez, egyenletes behatolást biztosítva 1-2 méter/perc sebességgel.

Hegesztés utáni-kezelés: Mechanikai tágítás a maradék feszültség kiküszöbölésére és a méretpontosság javítására.

100% NDT: Ultrahangos vizsgálat és a hegesztési varrat opcionális röntgenvizsgálata [idézet:3, idézet:7].

Hidrosztatikus vizsgálat: Minden csövet külön-külön teszteltek a nyomás integritásának ellenőrzésére (minimális vizsgálati nyomás=90% SMYS × 2 × falvastagság / OD) .

Befejezés befejezése: Levágott végek az ANSI B16.25 szerint terepi hegesztéshez (30 fokos ferde vágás gyökérfelülettel) .

📝 Tesztelési követelmények

Az API 5L PSL1 X56 LSAW csövek általában átesnek [idézet:1, idézet:3, idézet:7, idézet:8]:

Kémiai elemzés

Szakítóvizsgálat (folyás és szakítószilárdság)

Lapítási teszt

Hajlítási teszt

Hidrosztatikus vizsgálat

Roncsolásmentes tesztelés (ultrahangos)

Méretvizsgálat

Szemrevételezéses ellenőrzés

Összegzés

BefejezésülAPI 5L PSL1 Grade X56 LSAW csőegy jól bevált, közepesen-szilárdságú termék, amely egyesíti az X56 acél megbízható tulajdonságait a robusztus LSAW gyártási folyamattal [idézet:2, hivatkozás:3, idézet:8]. Kb8%-kal nagyobb szilárdság, mint az X52(386 MPa vs Népszerű választás közepes-–-nagy nyomású olaj- és gázszállításhoz, gyűjtővezetékekhez, vízbefecskendező csővezetékekhez és ipari folyamatcsövekhez, ahol nincs szükség a PSL2 fokozott követelményeire [hivatkozás:1, idézet:5, idézet:8]. Az LSAW-eljárás nagy átmérőjű (100"+), vastag falú (60-120 mm-ig) és kiváló hegesztési integritású csövek gyártását teszi lehetővé, így alkalmas különféle infrastrukturális projektekre [citation:2, citation:3, citation:6]. Megadáskor ügyeljen arra, hogy egyértelműen jelezzeAPI 5L PSL1 Grade X56 LSAW csőszükség esetén a szükséges méretekkel (OD, falvastagság, hosszúság) és bármilyen kiegészítő követelménylel, például savanyú szolgáltatással (NACE MR0175) együtt.

A szálláslekérdezés elküldése

whatsapp

Telefon

E-mailben

Vizsgálat