Mar 06, 2026 Hagyjon üzenetet

API 5L PSL1 X46 Hosszirányú süllyesztett ívhegesztő cső

info-300-168info-225-225

Az API 5L PSL1 Grade X46 egy szabványos és széles körben használt anyagspecifikáció hosszirányú merülőíves hegesztésű (LSAW) csövek gyártásához.[idézet:1, idézet:2, idézet:6, idézet:8]. Ez a kombináció egy általános termék, amelyet számos globális gyártó kínál közepes -erősségű csővezeték-alkalmazásokhoz, és az X42 és X52 között köztes minőségként szolgál [hivatkozás: 6, hivatkozás: 8].

Itt található az API 5L PSL1 Grade X46 LSAW cső részletes specifikációja:

Legfontosabb specifikációk

Attribútum Leírás
Standard API 5L: A Line Pipe specifikációja (jelenlegi kiadás az ISO 3183 szabványhoz igazítva) [hivatkozás:1, hivatkozás:3, idézet:6].
Termékspecifikációs szint PSL1: A vezetékcső szabványos minőségi szintje, alapvető követelményekkel (nincs kötelező ütésvizsgálat, szabványos kémiai határértékek, csak minimális szilárdság van megadva) [hivatkozás:1, hivatkozás:4, hivatkozás:6].
Acél minőség X46 (L320): Közepes -szilárdságú szénacél. Az "X" a csővezeték minőségét, a "46" pedig a minimális folyáshatárt ksi-ben (46 000 psi) jelenti [idézet:1, hivatkozás:6, hivatkozás:8].
ISO jelölés L320[idézet:3, idézet:6, idézet:8].
Folyamat LSAW (hosszirányú merülőíves hegesztés): A csöveket úgy állítják elő, hogy acéllemezeket hengerré alakítanak (JCOE, UOE vagy hasonló alakítási eljárásokkal), és a hosszvarratokat belülről és kívülről is hegesztik merülőíves eljárással [idézet:2, idézet:5, idézet:6].
Kémiai összetétel (max. %) [idézet:3, idézet:4, idézet:8]  
  Szén (C): 0.26-0.28
  Mangán (Mn): 1.40
  Foszfor (P): 0.030
  Kén (S): 0.030
Mechanikai tulajdonságok (perc) [idézet:1, idézet:4, idézet:6, idézet:8]  
  Termőerő:320 MPa (46 400 psi)
  Szakítószilárdság:435 MPa (63 100 psi)
Tipikus mérettartomány [idézet:2, idézet:5, idézet:6, idézet:9]  
  Külső átmérő:219 mm és 2500 mm között (kb. . 8" - 100")
  Falvastagság:5 mm-től 60 mm-ig (egyes gyártóktól akár 75-120 mm-ig is elérhető) [hivatkozás:2, idézet:6]
  Hossz:3 m-től 18,3 m-ig (testreszabható, 32 m-ig elérhető) [hivatkozás:2, idézet:5]
Gyártási lépések [idézet:2, idézet:6] 1. Acéllemez kiválasztása és élmarás.
2. Él krimpelés és alakítás JCOE vagy UOE eljárásokkal.
3. Belső és külső merülő ívhegesztés (több{1}}huzalos fűrészgép).
4. Mechanikus expandálás (UOE/JCOE-hez).
5. Roncsolásmentes tesztelés (ultrahang, röntgen).
6. Hidrosztatikus vizsgálat.
7. Véglapozás és ferde.
Általános alkalmazások [idézet:1, idézet:2, idézet:5, idézet:6] Közepes nyomású{0}}olaj- és gázszállító csővezetékek; gyűjtő- és áramlási vezetékek upstream műveletekben; földgázelosztó hálózatok; vízvezetékek; szerkezeti alkalmazások; onshore és offshore projektek.
Tanúsítvány A malomteszt tanúsítványát általában az API 5L követelményeinek megfelelően adják ki, gyakran az SGS, BV, Lloyds által végzett harmadik fél által végzett ellenőrzéssel{1}} [hivatkozás:5, idézet:7].

📊 X46 fokozatú összehasonlítás a szomszédos fokozatokkal

Fokozat ISO jelölés Hozamerősség (MPa) min Szakítószilárdság (MPa) min Pozíció
X42 L290 290 414 Kisebb erősség [idézet:1, idézet:4]
X46 L320 320 435 Közbülső[idézet:4, idézet:6, idézet:8]
X52 L360 360 460 Nagyobb erősség [idézet:1, idézet:4]

Százalékos növekedés:Az X46 kb10%-kal nagyobb folyáshatár, mint az X42(320 MPa vs . 290 MPa) .

📏 Falvastagság elérhetőség átmérő szerint

Az alábbi táblázat az X46 LSAW csövek tipikus falvastagság-tartományait mutatja a gyártó adatai alapján:

OD (hüvelyk) OD (mm) Falvastagság tartomány (mm)
16" 406 6.0 - 13.0
20" 508 6.0 - 15.0
24" 610 6.0 - 17.0
30" 762 7.0 - 20.0
36" 914 8.0 - 23.0
40" 1016 8.0 - 25.0
48" 1219 9.0 - 27.0
56" 1422 10.0 - 28.0
60" 1524 10.0 - 28.0
64" 1626 10.0 - 29.0
72" 1829 10.0 - 29.0

🔍 A legfontosabb tudnivalók

Mit jelent az "X46"?: Az API 5L-en belül az X46 fokozat minimális folyáshatára:320 MPa (46 400 psi)és a minimális szakítószilárdság435 MPa (63 100 psi)[idézet:6, idézet:8]. Körülbelül 10%-kal nagyobb folyáshatárt kínál, mint az X42 (290 MPa), ami nagyobb üzemi nyomást vagy kisebb falvastagságot tesz lehetővé.

PSL1 vs. PSL2: A PSL1 és PSL2 közötti választás kritikus. Főbb különbségek a PSL1 esetében [idézet:1, idézet:4, idézet:6]:

Kémia: Szabványos határértékek (C kisebb vagy egyenlő, mint 0,28%, Mn kisebb vagy egyenlő, mint 1,40%, S/P kisebb vagy egyenlő, mint 0,030%) [idézet:3, hivatkozás:4, idézet:8].

Erő: Csak minimális folyási és szakítószilárdság van megadva .

Hatásvizsgálat: Nem szükséges [idézet:1, idézet:6].

Tipikus használat: Alkalmas általános csővezeték-szolgáltatásokhoz, gyűjtővezetékekhez és elosztórendszerekhez, ahol nincs szükség fokozott szilárdságra és szigorúbb ellenőrzésekre [idézet:1, hivatkozás:6].

PSL2: Szigorúbb kémiai ellenőrzéseket igényel (alacsonyabb C, P, S), meghatározza a maximális és minimális szilárdsági határokat (pl. X46N max. hozam 525 MPa), előírja a Charpy V-bevágásos ütésvizsgálatot (általában 27 J 0 fokon), és szigorúbb NDT-követelmények is vannak [idézet:]4, 3, idézet:6:4,3, idézet. A PSL2-re jellemzően kritikus szolgáltatásokhoz, túlzott szolgáltatásokhoz (NACE MR0175/ISO 15156), alacsony hőmérsékletű alkalmazásokhoz és olyan csővezetékekhez van szükség, amelyeket olyan szervek szabályoznak, mint a FERC vagy a DOT.

LSAW gyártás X46-hoz: Míg az X46 különféle gyártási típusokban (varrat nélküli, ERW, SSAW) érhető el, az LSAW-eljárás jól-alkalmas anagy-átmérő, vastag-falpipák [idézet:2, idézet:6, idézet:10]. A két-oldalas merülőíves hegesztési eljárás mély behatolást és kiváló hegesztési minőséget biztosít, így ideális a nagy-integritású alkalmazásokhoz [idézet:2, hivatkozás:6].

Alakítási technológiák: Az X46-os LSAW csöveket jellemzően a következőkkel gyártjákJCOE (J-C-O-Bővülő)vagyUOE (U-ing-O-ing-Expanding)folyamatok, amelyek pontos geometriai méreteket és kiváló méretpontosságot biztosítanak [idézet:2, idézet:3, idézet:6].

⚙️ Gyártási minőségi jellemzők

Az X46 PSL1 csövek modern LSAW gyártása magában foglalja [hivatkozás:2, idézet:6]:

Több-huzalos merülőíves hegesztés: Jellemzően 3-4 vezeték belső hegesztéshez és 2-3 vezeték külső hegesztéshez, egyenletes behatolást biztosítva.

Hegesztés utáni-kezelés: Mechanikai tágítás a maradék feszültség kiküszöbölésére és a méretpontosság javítására.

100% NDT: A hegesztési varrat ultrahangos vizsgálata és röntgenvizsgálata -[hivatkozás:5, idézet:7].

Hidrosztatikus vizsgálat: Minden csövet külön-külön teszteltek a nyomás integritásának ellenőrzésére [idézet:5, hivatkozás:7].

Befejezés befejezése: Ferde végek az ANSI B16.25 szerint terepi hegesztéshez .

📝 Tesztelési követelmények

Az API 5L PSL1 X46 LSAW csövek általában átesnek [idézet:3, idézet:5, idézet:6]:

Kémiai elemzés

Szakítóvizsgálat (folyás és szakítószilárdság)

Lapítási teszt

Hajlítási teszt

Hidrosztatikus vizsgálat

Roncsolásmentes tesztelés (ultrahang, röntgen)

Méretvizsgálat

Szemrevételezéses ellenőrzés

Összegzés

BefejezésülAPI 5L PSL1 Grade X46 LSAW csőegy jól bevált, közepesen-szilárdságú termék, amely az X46-os acél megbízható tulajdonságait a robusztus LSAW gyártási folyamattal ötvözi [idézet:1, hivatkozás:2, idézet:6]. Kb10%-kal nagyobb szilárdság, mint az X42(320 MPa vs Népszerű választás közepes-nyomású olaj- és gázszállításhoz, gyűjtővezetékekhez és vízszállítási alkalmazásokhoz, ahol nincs szükség a PSL2 fokozott követelményeire [idézet:1, idézet:6]. Az LSAW-eljárás nagy átmérőjű (100"+), vastag falú (75-120 mm-ig) és kiváló hegesztési integritású csövek gyártását teszi lehetővé, így alkalmas különféle infrastrukturális projektekhez [citation:2, citation:6]. Megadáskor ügyeljen arra, hogy egyértelműen jelezzeAPI 5L PSL1 Grade X46 LSAW csőszükség esetén a szükséges méretekkel (OD, falvastagság, hosszúság) és bármilyen kiegészítő követelménylel, például savanyú szolgáltatással (NACE MR0175) együtt.

A szálláslekérdezés elküldése

whatsapp

Telefon

E-mailben

Vizsgálat