Mar 31, 2026 Hagyjon üzenetet

API 5L PSL1 X52 egyenes varratú elektromos-ellenállású hegesztett acélcső

info-225-225info-259-194

API 5L PSL1 X52 ERW acélcső

Alapvető áttekintés

API 5L PSL1 osztályú X52 ERW (elektromos ellenállással hegesztett) acélcsőa közepes szilárdságú{0}}hegesztett vezetékcsövek ipari szabványa az olaj- és gázszállítási alkalmazásokban. Az "X52" jelölés a minimális folyáshatárt jelöli52 000 psi (359-360 MPa), így világszerte ez a leggyakrabban meghatározott minőség a földgázvezetékekben és a közepes{0}nyomású szénhidrogén-átviteli rendszerekben.

A megnevezés a következőképpen oszlik meg:

API 5L: Az American Petroleum Institute előírása vezetékcsőhöz

PSL1: Termékleírás 1. szint (normál minőségi szint alapvető követelményekkel)

X52: Minimális folyáshatár 52 ksi (359 MPa)

ERW: Electric Resistance Welded – acéltekercsből kialakított és hosszirányban hegesztett cső töltőfém nélkül

Legfontosabb specifikációk

Paraméter Specifikáció
Standard API 5L (46. kiadás, igazítva az ISO 3183 szabványhoz)
Termékspecifikációs szint PSL1
Fokozat X52 (L360 ISO jelöléssel)
Minimális hozamerősség 359-360 MPa (52 000-52 200 psi)
Minimális szakítószilárdság 455-460 MPa (66 000-66 700 psi)
Megnyúlás API 5L-es asztalonként (falvastagságtól függően)
Gyártási típus ERW (elektromos ellenállás-hegesztés) / HFW
Mérettartomány (OD) 21,3 mm-től 660 mm-ig (1/2" - 26") – ERW domináns 24-26"-ig
Falvastagság 1,8 mm-től 22,2 mm-ig; Menetrend 10-160, STD, XS, XXS
Hossz 5 m-től 14 m-ig; SRL, DRL; 5,8 m, 6 m, 11,8 m, 12 m standard
Befejezések Sima végek, ferde végek, menetes végek

Kémiai összetétel (PSL1 hegesztett cső)

Elem Maximum % Megjegyzések
szén (C) 0.28% Szilárdságot biztosít, miközben megőrzi a hegeszthetőséget
Mangán (Mn) 1.40% Növeli az erőt és a szívósságot
Foszfor (P) 0.030% A hegeszthetőség érdekében szabályozott
Kén (S) 0.030% Ellenőrzött szívósság és hegesztési integritás
Szilícium (Si) 0.40% Deoxidálószer
Vanádium (V) 0,10% max Mikro{0}}ötvözet (ha használják)
Nióbium (Nb) 0,05% max Mikro{0}}ötvözet (ha használják)
Titán (Ti) 0,04% max Mikro{0}}ötvözet (ha használják)

*Megjegyzés: Minden egyes 0,01%-kal a megadott maximális széntartalom alá történő csökkentése esetén megengedett a maximális mangántartalom feletti 0,05%-os emelés, legfeljebb 1,65%-ig. A mikro-ötvözőelemek össztartalma (Nb+V+Ti) nem haladja meg a 0,15%-ot.*

Mechanikai tulajdonságok (PSL1)

Ingatlan Követelmény
Hozamerősség (perc) 359-360 MPa (52 000-52 200 psi)
Hozamerő (max.) Nincs megadva a PSL1-hez
Szakítószilárdság (perc) 455-460 MPa (66 000-66 700 psi)
Szakítószilárdság (max.) Nincs megadva a PSL1-hez
Hozam-–-szakítási arány Nincs megadva a PSL1-hez
Megnyúlás API 5L-es asztalonként (falvastagságtól függően)
Charpy hatás PSL1-hez nem szükséges– csak a PSL2 esetében van szükség kötelező ütésvizsgálatra
Keménység Nincs megadva a PSL1-hez

Mérettűrések

Paraméter Mérettartomány Tolerancia Forrás
Csőtest OD 219,1-457 mm ±0.75%  
Csőtest OD 508-610 mm ±0.75%  
Csővégek (219,1-273,1 mm) - +1.6 mm / -0,4 mm  
Csővégek (274-320 mm) - +2.4 mm / -0,8 mm  
Csővégek (323,9-457 mm) - +2.4 mm / -0,8 mm  
Falvastagság (508-610 mm) - +19.5% / -8%  

Osztályok összehasonlítása: X52 vs. szomszédos fokozatok

Fokozat Hozamerősség (perc) Szakítószilárdság (perc) Relatív erő vs. X52 Tipikus alkalmazás
B 241 MPa (35 ksi) 414 MPa (60 ksi) -33% Alacsony{0}}nyomásgyűjtés, közművek
X42 290 MPa (42 ksi) 414 MPa (60 ksi) -19% Gyűjtősorok, szétosztás
X46 317 MPa (46 ksi) 435 MPa (63 ksi) -12% Közepes{0}}nyomásgyűjtés
X52 359 MPa (52 ksi) 455-460 MPa (66 ksi) Alapvonal Átvitel, gyűjtés, folyamat – LEGGYAKORIBB
X56 386 MPa (56 ksi) 490 MPa (71 ksi) +8% Szállítási csővezetékek
X60 414 MPa (60 ksi) 517 MPa (75 ksi) +15% Nagynyomású{0}}átvitel
X65 448 MPa (65 ksi) 531 MPa (77 ksi) +25% Magas{0}}nyomás, offshore
X70 483 MPa (70 ksi) 565 MPa (82 ksi) +35% Nagy-távolság, nagy-nyomás

*Az X52 az alacsony-nyomású gyűjtőrendszerek és a nagy{2}}nyomású átviteli csővezetékek közötti átmeneti fokozat, amely az erő, a hegeszthetőség és a költség bizonyított egyensúlyát kínálja.*

ERW gyártási folyamat

Az ERW acélcső egy egyenes varratú elektromos ellenállású hegesztett cső, amelyet folyamatos eljárással állítanak elő:

Letekercselés– Az acéltekercs letekercselve és vízszintesen ki van állítva

Élek előkészítése– A szalagélek marása a megfelelő hegesztés érdekében

Alakítás– Az acélszalagot hidegen{0}}alakítják hengeres alakra

Elektromos indukciós hegesztés– A nagy{0}}frekvenciás hegesztéssel az éleket töltőfém nélkül illeszti össze

Hőkezelés– A hegesztési varrat normalizálva van a szemcseszerkezet finomítása érdekében

Méretezés– A cső áthalad a méretező tekercseken a végső méretek eléréséhez

NDT– a hegesztési varrat 100%-os roncsolásmentes -vizsgálata (ultrahangos vagy örvényáram)

Hidrosztatikus tesztelés– Minden csövet külön-külön teszteltek a nyomás integritása szempontjából

Befejezés befejezése- Előkészített végek (sima, ferde vagy menetes)

Tesztelési követelmények (PSL1)

Teszt típusa Követelmény Megjegyzések
Kémiai elemzés Hő tételenként Ellenőrzi az összetétel határait
Szakítóvizsgálat tételenként Ellenőrzi a hozamot és a szakítószilárdságot
Lapítási teszt ERW csőhöz szükséges Ellenőrzi a rugalmasságot
Hajlítási teszt Kívánt Ellenőrzi a hegesztés épségét
Hidrosztatikai teszt Minden csövet külön-külön teszteltek Nyomás integritásának ellenőrzése
NDT (ultrahangos/örvényáram) Hegesztési varrat ellenőrzése Szabványos gyakorlat; 100%-os ellenőrzés
Ütésvizsgálat (Charpy V{0}}bevágás) PSL1-hez nem szükséges Csak a PSL2 esetében van szükség kötelező ütközésvizsgálatra

Közös alkalmazások

Alkalmazás Leírás
Olaj- és gázátvitel Közepes és nagy nyomású{0}}vezetékek kőolajhoz, földgázhoz és finomított termékekhez
Földgázgyűjtő vezetékek A kutak összekötése a feldolgozó létesítményekkel
Csővezeték állomás és terminál csővezeték Kompresszorállomások, szivattyútelepek, mérőberendezések
Vízátviteli hálózat Nagy{0}}átmérőjű kommunális és ipari vízvezetékek
Ipari folyamatok csővezetékei Finomítók, vegyi üzemek, energiatermelés
Gyűjtés és áramlási vonalak Upstream olaj- és gázműveletek
Strukturális alkalmazások Bútor, épület, híd, gépészeti kivitelezés

PSL1 vs PSL2 összehasonlítás X52 esetén

Funkció PSL1 PSL2 Jelentőség
Szén (C) max 0.28% 0.24% Jobb hegeszthetőség, alacsonyabb HAZ keménység
Kén (S) max 0.030% 0.015% 50%-os csökkentés– kritikus a szívósság és a HIC ellenállás szempontjából
Foszfor (P) max 0.030% 0.025% Fokozott szilárdság és hegeszthetőség
Hozamerő Csak minimális (359 MPa) Min és Max (359-531 MPa) Megakadályozza az anyagok túlszilárdságát-
Szakítószilárdság Csak minimális (460 MPa) Min és Max (460-760 MPa) Konzisztens mechanikai tulajdonságokat biztosít
Hozam-–-szakítási arány Nincs megadva Kisebb vagy egyenlő, mint 0,93 max Biztosítja a megfelelő rugalmasságot
Hatásvizsgálat Nem kötelező Kötelezőmeghatározott hőmérsékleten Alacsony{0}}hőmérsékletű szívósságot garantál
Szén-egyenérték Nem kötelező Számított és ellenőrzött Jó terepi hegeszthetőséget biztosít
NDT követelmények Standard Szigorúbb Jobb hibafelismerés
Tipikus használat Általános szolgáltatás, vízvezetékek, nem{0}}kritikus Kritikus kiszolgálás, savanyú kiszolgálás, alacsony hőmérséklet  

Főbb előnyök

Előny Leírás
Optimális egyensúly A szilárdság, a hegeszthetőség és a költség legjobb egyensúlyát kínálja az API 5L minőségek között
Nagyobb szilárdság, mint a B fokozat 47%-kal nagyobb folyáshatár, mint a B fokozat (359 MPa vs . 245 MPa)
Költséghatékony- Az ERW eljárás gazdaságos gyártást tesz lehetővé 24" méretig
Kiváló hegeszthetőség Az ellenőrzött kémia jó terepi hegeszthetőséget biztosít; alacsony szén-dioxid-egyenérték
Széles körű elérhetőség Világszerte raktáron szokásos méretekben és ütemezésben
Kettős tanúsítás Gyakran kettős{0}}minősítéssel rendelkezik az ASTM A53 Grade B szabvány szerint általános csővezetéki alkalmazásokhoz

Fontos megfontolások

1. Méretkorlátozások

Az ERW gyártása jellemzően erre korlátozódik24-26 hüvelyk (610 mm) külső

A nagyobb átmérőkhöz LSAW vagy SSAW gyártás szükséges

2. PSL1 vs. PSL2 kiválasztás

PSL1: Alkalmas általános szolgáltatáshoz, vízvezetékekhez, nem{0}}kritikus alkalmazásokhoz

PSL2: Alacsony{0}}hőmérsékletű szolgáltatáshoz, savanyú szolgáltatáshoz (H₂S-környezet), szabályozott csővezetékekhez (FERC, DOT) és kritikus alkalmazásokhoz szükséges

3. Egyenértékű fokozatok

ISO 3183: L360

GB/T 9711: L360

DNV OS-F101: 360/450

CSA Z245: 360. évfolyam

EN 10208-2: L360MB

4. Szállítási feltételek (PSL1)

A PSL1 X52 a következő feltételekkel szállítható:

Amint-gördült

Normalizált

Normalizálódik

Termomechanikus hengerelt

5. Bevonatolási lehetőségek

Fekete (csupasz): Normál marási felület

3LPE (3 rétegű polietilén): Leggyakrabban földbe ásott csővezetékeknél

FBE (Fusion Bonded Epoxy): Korrózióvédelem

Kőszénkátrány epoxi: Erős{0}}védelem

Lakk/rozsdagátló{0}}olaj: Ideiglenes védelem szállítás közben

6. Malomvizsgálati bizonyítvány

Jellemzően mintEN 10204 3.1B típusteljes vizsgálati eredményekkel

Harmadik-ellenőrzés (SGS, BV, Lloyds) kérésre elérhető

7. Ipari megjegyzés

Egy 2024-es összehasonlító tanulmány megállapította, hogy a varrat nélküli csövek Charpy-ütési értékei általában magasabbak, mint az ERW-csövek olyan kohászati ​​tényezők miatt, mint a szemcseméret, a nem{1}}fémes zárványok, a delamináció és a mikrostruktúrák.

Összegzés

API 5L PSL1 Grade X52 ERW acélcsőa közepes szilárdságú{0}}hegesztett vezetékcsövek ipari szabványa az olaj- és gázszállítási alkalmazásokban. Minimális folyáshatárral52 000 psi (359-360 MPa)– hozzávetőlegesen47%-kal magasabb, mint a B fokozat– optimális egyensúlyt kínál a szilárdság, a hegeszthetőség és a költség között a közepes{0}}nyomású csővezeték-rendszerekhez.

Főbb jellemzők:

Elérhető:PSL1minőségi szint az általános szolgáltatási alkalmazásokhoz

Gyártó:ERW folyamat– méretek 1/2" és 24-26" OD között

Nincs kötelező ütésvizsgálat– alkalmas környezeti hőmérsékletű alkalmazásokhoz

Kiváló hegeszthetőségalacsony szén-dioxid-egyenértékkel

A leggyakoribb fokozatföldgázvezetékekhez és közepes nyomású{0}}szénhidrogén-átvitelhez

A gyakori alkalmazások a következők:

Olaj- és gázszállító vezetékek

Földgázgyűjtő és -elosztó hálózatok

Csővezeték állomás és terminál csövek

Vízszállító vezetékek és ipari folyamatok csővezetékei

Megrendeléskor tüntesse fel:API 5L PSL1 osztályú X52 ERW acélcső, méret (OD x WT), hossz, végkidolgozás és bevonat követelmények . Azoknál az alkalmazásoknál, amelyek garantáltan alacsony-hőmérsékletű szívósságot, szigorúbb kémiai szabályozást vagy savanyú karbantartási ellenállást igényelnek, adja megAPI 5L PSL2 Grade X52helyette .

A szálláslekérdezés elküldése

whatsapp

Telefon

E-mailben

Vizsgálat