

ASTM A252 2. fokozatú hosszirányú merülőíves hegesztési (LSAW) cső
Alapvető áttekintés
ASTM A252 Grade 2 LSAW cső azleggyakrabban használt fokozataz ASTM A252 specifikációbanhegesztett acélcső cölöpök. Ez egyszénacél csőfelhasználásával készültHosszanti merülőíves hegesztés (LSAW)folyamat, amelyet kifejezetten erre terveztekalapozási és szerkezeti alátámasztási alkalmazásokahol megbízható erősségre és{0}}költséghatékonyságra van szükség.
Név Magyarázat
| Rész | Jelentése |
|---|---|
| ASTM | ASTM International (Amerikai Vizsgáló és Anyagok Társasága) |
| A252 | Szabványos specifikáció hegesztett és varrat nélküli acélcső cölöpökhöz |
| 2. évfolyam | Aszabványos, legszélesebb körben használt minőségaz ASTM A252 specifikációban – alkalmas a legtöbb általános cölöpezési alkalmazásra |
| Hosszanti merülőíves hegesztés (LSAW) | Gyártási folyamat – az acéllemezeket egyetlen egyenes hosszanti varrat mentén alakítják ki és hegesztik merítő ívhegesztéssel töltőfém hozzáadásával |
Az ASTM A252 Grade 2 LSAW cső főbb jellemzői
| Funkció | Leírás |
|---|---|
| Anyag típusa | Alacsony széntartalmú acél / alacsony -ötvözött szénacél– jó hegeszthetőséget és megbízható szilárdságot biztosít az alapozási alkalmazásokhoz |
| Gyártás | LSAW (hosszirányú merülőíves hegesztés)– UOE, JCOE vagy görgős hajlítási eljárással kialakított lemezek, majd kétoldalas-merülő ívhegesztés |
| Elsődleges alkalmazás | Cölöpös alapok, szerkezeti támasztékok,{0}}teherhordó elemekmélyépítéshez és építkezéshez |
| Hozamerő | minimum 240 MPa (35 000 psi). |
| Szakítószilárdság | minimum 415 MPa (60 000 psi). |
| Megnyúlás | 25% minimum(2 hüvelykben) |
| Tipikus átmérők (LSAW) | 304,8 mm-től 1820 mm-ig(12" - 72") |
| Tipikus falvastagság | 5 mm-től 63,5 mm-ig |
| Hossz | 6 m és 32 m közöttstandard; egyes gyártóktól akár 70 m-ig is elérhető |
Kémiai összetétel (ASTM A252, 2. fokozat)
| Elem | Hőelemzés (max. %) | Termékelemzés (max. %) | Megjegyzések |
|---|---|---|---|
| szén (C) | 0.26 | 0.30 | Alacsony széntartalom a hegeszthetőség érdekében |
| Mangán (Mn) | 1.35 - 1.6 | 1.40 - 1.6 | Alaperőt biztosít |
| Foszfor (P) | 0.050 | 0.050 | Szigorú ellenőrzés a szívósság érdekében |
| Kén (S) | 0.030 - 0.045 | 0.045 | A hegesztés minősége ellenőrzött |
| Szilícium (Si) | 0,45 max | Nincs megadva | Deoxidálószer |
Jegyzet:Az acél legfeljebb 0,050% foszfort tartalmazhat. Minden egyes 0,01%-os szén-dioxid-maximum alatti csökkentés esetén a mangán meghatározott maximuma feletti 0,06%-os növekedés megengedett, hőelemzés esetén legfeljebb 1,50%-kal, termékanalízis esetén pedig 1,60%-kal.
Mechanikai tulajdonságok összehasonlítása: ASTM A252 fokozatok
| Ingatlan | 1. fokozat | 2. évfolyam | 3. évfolyam |
|---|---|---|---|
| Hozamerősség (perc) | 205 MPa (30 ksi) | 240 MPa (35 ksi) | 310 MPa (45 ksi) |
| Szakítószilárdság (perc) | 345 MPa (50 ksi) | 415 MPa (60 ksi) | 455 MPa (66 ksi) |
| Megnyúlás (perc) | 30% | 25% | 20% |
| Használati gyakoriság | Könnyű{0}}betöltésű alkalmazások | Leggyakrabban használt | Nagy{0}}terhelésű alkalmazások |
Források:
LSAW gyártási folyamat ASTM A252 Grade 2-hez
A folyamat lépései
| Lépés | Leírás |
|---|---|
| 1. Lemez kiválasztása | A jó minőségű-acéllemezeket az ASTM A252 követelményei szerint választják ki |
| 2. Élek előkészítése | A lemezek élei le vannak ferdítve, hogy V{0}}alakú hornyot hozzanak létre a hegesztéshez |
| 3. Alakítás | A lemezeket hengeres formákká alakítják préssel, UOE, JCOE vagy hengerhajlító gépekkel |
| 4. Tapos hegesztés | A formált lemezeket tapadós{0}}hegesztik, hogy megtartsák alakjukat a végső hegesztés előtt |
| 5. Merülőíves hegesztés | A több-huzalos fűrészgép belső hegesztést, majd külső hegesztést (két-oldalas) alkalmaz a teljes behatolás érdekében |
| 6. Mechanikai bővítés | A szűk tűrések elérése érdekében a cső pontos méretre bővíthető |
| 7. Hőkezelés | Feszültségcsökkentő hőkezelésen eshet át, ha előírják a szívósság javítása érdekében |
| 8. Ellenőrzés és tesztelés | Roncsolásmentes tesztek, beleértve az ultrahangos vizsgálatot és a hidrosztatikus vizsgálatot |
| 9. Befejezés | Végső ferde vágás (ANSI B16.25 szerint), bevonatfelhordás az előírások szerint |
Elérhető formázási módszerek
| Módszer | Leírás | Alkalmasság 2. fokozatra |
|---|---|---|
| UOE | U{0}}alakú, majd O-alakúra préselt lemez, hegesztés után mechanikusan kitágítva | Alkalmas |
| JCOE | Progresszív J-C-O formázási lépések, hegesztés után kitágítva | Alkalmas – nagy alakítási pontosság |
| RBE (hengerhajlítás) | A lemez fokozatosan hengerré hengerelt | Alkalmas kisebb gyártási sorozatokhoz |
Méret Elérhetőség
| Paraméter | Hatótávolság | Megjegyzések |
|---|---|---|
| Külső átmérő (LSAW) | 304,8 mm-től 1820 mm-ig(12" - 72") | Egyes gyártóktól 4500 mm-ig elérhető |
| Falvastagság | 5 mm-től 63,5 mm-ig | Egyes gyártóktól 100 mm-ig elérhető |
| Hossz | 6 m és 32 m közöttstandard;70 m-igelérhető | A hosszabb hosszúságok csökkentik a terepi illesztést |
| Vége Befejezés | Sima végek, ferde végek az ANSI B16.25 szerint | Ferde hegesztési szabványhoz |
Tesztelési és ellenőrzési követelmények
| Teszt típusa | Cél | Követelmény |
|---|---|---|
| Kémiai elemzés | Ellenőrizze, hogy az összetétel megfelel-e az ASTM A252 határértékeinek | Hőelemzés szerint |
| Szakítóvizsgálat | Erősítse meg a folyáshatárt és a szakítószilárdságot | tételenként |
| Lapítási teszt | Ellenőrizze a rugalmasságot | Kívánt |
| Hajlítási teszt | Ellenőrizze a hegesztés épségét | Kívánt |
| Hidrosztatikai teszt | A szivárgás -tömítettségének igazolása | Minden csövet teszteltek |
| Ultrahangos vizsgálat | Belső hibák észlelése | A hegesztési varrat 100%-a előírás szerint |
| Radiográfiai vizsgálat (röntgen) | Ellenőrizze a hegesztés minőségét | Megadáskor |
| Méretvizsgálat | Ellenőrizze az OD-t, a falvastagságot, az egyenességet | 100% |
| Impact Test | Ellenőrizze a szívósságot | Megadáskor |
| Szemrevételezés | Felületi állapot, hegesztési megjelenés | 100% |
Malomvizsgálati tanúsítvány:EN 10204 / 3.1B általában biztosított
Az ASTM A252 Grade 2 LSAW cső alkalmazásai
A 2. fokozat astandard választása legtöbb alapozási és szerkezeti alkalmazáshoz:
| Alkalmazási terület | Specifikus felhasználások |
|---|---|
| Alapok építése | Magas{0}}épületek alapjai, biztosítva a szerkezeti stabilitást a hosszú távú használathoz- |
| Hídépítés | Főpillér cölöpalapok a híd súlyának megtartására; fő teher{0}}alkatrészek |
| Kikötők és rakpartok | Ellenáll a hajó kikötési ütéseinek és a hullámeróziónak, ami kiegyensúlyozott szilárdságot és korrózióállóságot igényel |
| Mélyépítés | Jó teherbíró{0}}képességet biztosít különféle talajviszonyokhoz, hatékonyan ellenáll a talajoldali nyomásnak és a lerakódásnak |
| Vízvédelmi projektek | Gát megerősítése, vízelvezető rendszerek, vízerőmű alapozása |
| Olaj- és gázvezetékek | Bizonyos körülmények között a biztonság és a tartósság érdekében föld alá fektetett csővezetékekben is használható |
| Tengeri építés | Dokképítés, ellenáll a nehéz terheléseknek és a tengeri környezeti terhelésnek |
Jegyzet:A 2. fokozat aaz ASTM A252 szabvány szerint, alkalmas a legtöbb általános cölöpezési alkalmazásra, ahol mérsékelt szilárdsági követelmények vannak érvényben.
Bevonat és védelem opciók
| Bevonat típusa | Alkalmazás |
|---|---|
| Fekete(csupasz) | Normál malomfényezés, beltéri használatra |
| Lakk/rozsdagátló-olaj | Átmeneti védelem szállítás közben |
| Fekete festés | Alapvető korrózióvédelem |
| FBE (Fusion Bonded Epoxy) | Korrózióvédelem az eltemetett szolgáltatáshoz |
| 3LPE (3 rétegű polietilén) | Eltemetett csővezetékek, zord környezet |
| Kőszénkátrány epoxi | Erős{0}}védelem |
| Bitumenes bevonat | Eltemetett szolgálat |
| Katódos védelem | Alkalmazható az élettartam meghosszabbítására |
Összehasonlítás: ASTM A252 gyártási típusok
| Vonatkozás | LSAW (hosszirányú) | ERW | SSAW (spirál) | Zökkenőmentes |
|---|---|---|---|---|
| Hegesztési varrat | Egyetlen egyenes varrás | Egyetlen egyenes varrás | Folyamatos spirálvarrás | Nincs varrás |
| Átmérő tartomány | 12" és 72"+ között | Kisebb vagy egyenlő, mint 24" tipikus | 8" és 120"+ között | Kisebb vagy egyenlő, mint 24" tipikus |
| Falvastagság | 63,5 mm-ig | Közepes | Közepes | Vastag kapható |
| Tipikus alkalmazás | Cölöpözés, alapozás, szerkezeti | Kisebb rakás | Nagy átmérőjű cölöp | Nagy-terhelésű speciális alkalmazások |
| Kulcselőny | Nagy szilárdság, jó méretpontosság | Költséghatékony{0}}kis átmérők esetén | Nagyon nagy átmérők | Legnagyobb szilárdság, egyenletes erőjellemzők |
Az ASTM A252 Grade 2 LSAW cső előnyei
| Előny | Leírás |
|---|---|
| Leggyakrabban használt fokozat | A 2-es fokozat a standard választás a legtöbb cölöpözési alkalmazáshoz, amely a szilárdság és a költség legjobb egyensúlyát kínálja |
| Költséghatékony- | Megbízható szilárdságot biztosít gazdaságos áron az általános építési igényekhez |
| Nagy átmérőjű képesség | Az LSAW-eljárás lehetővé teszi a nagy -átmérőjű cölöpök gyártását (akár 72"+), ideális nagy infrastrukturális projektekhez |
| Vastag falak | Alkalmas jelentős falvastagságot igénylő alkalmazásokhoz (63,5 mm-ig) |
| Magas szerkezeti integritás | Az egyetlen hosszanti varrat teljes -behatolású, kétoldalas-hegesztéssel biztosítja a robusztus és megbízható varratokat |
| Kiváló méretpontosság | A mechanikus kitágítás szűk tűréseket tesz lehetővé, biztosítva a csőméretek pontos szabályozását |
| Rugalmas hosszúságok | Hosszú cölöpöket készíthet (akár 70 m-ig), csökkentve a terepi toldást és javítva az építés hatékonyságát |
| Minőségbiztosítás | A kiterjedt tesztelés biztosítja az ASTM-szabványoknak való megfelelést és a kiváló{0}}minőségű kimenetet |
| Korrózióállóság | Különféle bevonatolási lehetőségek állnak rendelkezésre az élettartam meghosszabbítására zord környezetben |
| Szeizmikus ellenállás | Jó rugalmasság és ütésállóság, alkalmas földrengésnek kitett területeken- |
Teljesítmény jellemzők
| Jellegzetes | Leírás |
|---|---|
| High Strength | Képes ellenállni a nagy nyomásnak és stressznek |
| Magas Tartósság | Ellenáll a nagy terhelésnek és a szélsőséges környezeti feltételeknek |
| Az építés kényelme | A hosszú hossz csökkenti a{0}}helyszíni illesztési munkát; gyors szerelés hegesztéssel vagy karimás csatlakozásokkal |
| Alkalmazkodóképesség | Alkalmas különféle talajviszonyokhoz és összetett geológiai környezetekhez |
| Korrózióállóság | Javítható 3PE bevonattal, epoxi porbevonattal vagy katódos védelemmel |
Fontos kijelölési megjegyzések
1. 2. évfolyam a többi évfolyamhoz képest
2. évfolyamalkalmasa legtöbb általános alapozó alkalmazásahol mérsékelt szilárdsági követelmények állnak fenn
Kis-terhelésű, ideiglenes vagy nem-kritikus alkalmazásokhoz1. fokozatelegendő lehet
Nagy teherbírású-nagy-terhelésű projektekhez (pl. nagyobb hidak, sokemeletes épületek-),3. évfolyama legnagyobb erőt biztosítja
2. Mikor válasszuk az ASTM A252 Grade 2 LSAW-t?
A legtöbb épület alapjai– sokemeletes{0}}épületek, ipari létesítmények
Hídépítés– főpillér cölöpalapozás
Kikötők és tengeri építmények– dokkok, rakpartok
Vízgazdálkodási projektek– gáterősítés, vízelvezető rendszerek
Általános mélyépítés– ahol megbízható teherbírásra{0}} van szükség
3. Gyártási folyamat kiválasztása
LSAWelőnyben részesítik:
Nagy átmérők (12" vagy nagyobb)
Vastag falú alkalmazások
Hosszú cölöpöket igénylő projektek
Ha az egyenes varrás van megadva a könnyebb NDT érdekében
Nagy méretpontosságot igénylő alkalmazások
4. Korrózióvédelem
Állandó szerkezetek esetén a környezeti feltételeknek megfelelően határozzon meg megfelelő bevonatot
Az opciók közé tartozik az FBE, 3LPE, kőszénkátrány-epoxi vagy bitumen bevonat
A katódos védelem alkalmazható a hosszabb élettartam érdekében
Tengeri környezetben a korrózióállóság kritikus fontosságú
5. Tanúsítvány
Standard:HU 10204 3.1(gyártó független tesztelése)
Győződjön meg arról, hogy a malomvizsgálati tanúsítvány a következőket tartalmazza: kémiai összetétel, mechanikai tulajdonságok, hidrosztatikai vizsgálati eredmények
6. Tervezési szempontok
Az acélcső tartós teherhordó alkatrészként{0}} vagy betoncölöpök alakító héjaként szolgál
A szerkezeti integritás biztosítása érdekében a csöveket hidrosztatikai, hajlítási, lapítási és egyéb vizsgálatoknak kell alávetni
A hosszabb hossz (akár 70 m) csökkenti a terepi toldást és javítja a telepítés hatékonyságát
7. Összehasonlítás az API 5L-lel
Az ASTM A252 kifejezetten acölöp/alapozási alkalmazások, nem nyomásszolgálatra
Az API 5L erre valóolaj/gáz szállító vezetékek
Az A252 Grade 2 (240 MPa) folyáshatára hasonló az API 5L Grade B-éhoz (241 MPa)
Utolsó elvitel: ASTM A252 Grade 2 LSAW csőazszabványos, leggyakrabban használt nagy{0}}átmérőjű hegesztett csőcölöpmegbízható szilárdságot és{0}}költséghatékonyságot igénylő alapozó alkalmazásokhoz. Minimális folyáshatárral35 000 psi (240 MPa), kínálja aaz erő és a gazdaságosság optimális egyensúlyaa legtöbb általános építési igényhez. Az LSAW gyártási folyamata lehetővé teszi a csövek gyártását12"-72" átmérőjűig terjedő falvastagsággal63,5 mmés hosszáig70 m, jelentősen csökkentve a terepi illesztési követelményeket. A 2. fokozat a preferált választásépületalapok, hídépítés, kikötői létesítmények, vízügyi projektek és általános mélyépítési alkalmazásokahol mérsékelt -teherbírásra van szükség. A kombinációjamagas szerkezeti integritás, méretpontosság és korrózióállóságaz ASTM A252 szabvány legsokoldalúbb és legszélesebb körben meghatározott minőségévé teszi.





