Apr 09, 2026 Hagyjon üzenetet

API 5L PSL1 B Két-oldalas merülő ívhegesztő acélcső

info-259-194info-225-225

API 5L PSL1, B fokozat

Alapvető áttekintés

API 5L PSL1 B osztályú DSAW (kétoldalas-oldalas merülőíves hegesztés) acélcsőegy szabványos szénacél vezetékcső, amelyet az American Petroleum Institute csővezetékes szállítási rendszerekre vonatkozó specifikációi szerint gyártanak. A "B fokozat" jelölés a minimális folyáshatárt jelöli35 000 psi (241 MPa), és ez a leggyakrabban használt fokozat az általános csővezetékes szolgáltatásokhoz, ahol a PSL2 fokozott követelményei nem szükségesek.

A DSAW gyártási folyamat -más néven LSAW (Longitudinal Submerged Arc Welding)-egy nagy-integritású hegesztési módszer, amelyben mind a belső, mind a külső hegesztéseket alkalmazzák, ígyegyetlen kiváló minőségű{0}}hegesztési rög. Ezt az eljárást kifejezetten arra terveztéknagy-átmérőjű, vastag-falú csövekolaj- és gázszállításban, vízvezetékekben és szerkezeti alkalmazásokban használják.

Név Magyarázat

Rész Jelentése
API American Petroleum Institute
5L A csővezetékes szállítási rendszerekben használt vezetékcső specifikációja
PSL1 Termékspecifikáció 1. szint – szabványos minőségi szint alapvető követelményekkel (nincs kötelező ütésvizsgálat)
B fokozat Szénacél, minimális folyáshatárral 35 000 psi (241 MPa)
DSAW Kétoldalas-búváríves hegesztés – belső és külső hegesztések egyaránt alkalmazhatók; a hegesztőív a hegesztés során szemcsés fluxusba merül
Más néven LSAW (Longitudinal Submerged Arc Welding) – amikor a hegesztési varrat hosszirányban fut a cső mentén

Legfontosabb specifikációk

Attribútum Leírás
Standard API 5L (46. kiadás, igazítva az ISO 3183 szabványhoz)
Termékspecifikációs szint PSL1 – szabványos minőségi szint
Fokozat B (L245 ISO jelöléssel)
Minimális hozamerősség 241 MPa (35 000 psi)
Minimális szakítószilárdság 414 MPa (60 000 psi)
Gyártási folyamat DSAW (kettős{0}}oldalas merülőíves hegesztés) / LSAW (hosszirányú merülőíves hegesztés)
Alakítási módszerek JCOE(progresszív J-C-O képződés) illUOE(U-ing, O-ing, Expanding)
Mérettartomány 406 mm-től 1820 mm-ig(16" - 72") OD – jellemző a DSAW-ra
Falvastagság 6,0 mm és 50 mm között (legfeljebb 75 mm speciális alkalmazásokhoz)
Hossz 6 m-től 12 m-ig standard; 18 m-ig elérhető
Befejezések Sima végek, ferde végek (30 fokos ferdeszög), menetesek
Bevonatolási lehetőségek Fekete festék, lakk,{0}}rozsdagátló olaj, FBE, 3LPE, kőszénkátrány-epoxi

Kémiai összetétel (API 5L PSL1, B osztályú hegesztett cső)

Elem Maximum % Megjegyzések
szén (C) 0.26% Alacsony széntartalom a jó hegeszthetőség érdekében
Mangán (Mn) 1.20% Erőt ad
Foszfor (P) 0.030% A hegeszthetőség érdekében szabályozott
Kén (S) 0.030% Ellenőrzött szívósság

Megjegyzés: A PSL1-nek nincs előírása a maximális folyáshatárra, szén-egyenértékre vagy kötelező ütésvizsgálatra.

Mechanikai tulajdonságok (API 5L PSL1, B fokozat)

Ingatlan Követelmény
Hozamerősség (perc) 241 MPa (35 000 psi)
Hozamerősség (max.) Nincs megadva a PSL1-hez
Szakítószilárdság (perc) 414 MPa (60 000 psi)
Szakítószilárdság (max.) Nincs megadva a PSL1-hez
Megnyúlás API 5L képlet szerint (falvastagságtól függően)
Charpy hatás PSL1-hez nem szükséges– csak a PSL2 esetében van szükség kötelező ütésvizsgálatra

Méretezési specifikációk

Paraméter Tartomány / Tolerancia
Külső átmérő 406 mm-től 1820 mm-ig(16" - 72") – tipikus DSAW tartomány
Falvastagság 6,0 mm és 50 mm között (legfeljebb 75 mm speciális alkalmazásokhoz)
Átmérőtűrés a megadott OD ±0,75%-a (tipikus)
Falvastagság tolerancia +15% / -12,5% a névleges értékből (tipikus)
Hossz 6 m-től 12 m-ig standard; 18 m-ig elérhető
Kerekségen kívül-- A megadott OD 1%-a vagy annál kisebb

Rendelkezésre állás tipikus méretben (API 5L, Grade B DSAW):

OD (hüvelyk) OD (mm) Falvastagság tartomány (mm)
16" 406 6.0 - 14.0
20" 508 6.0 - 16.0
24" 610 6.0 - 18.0
30" 762 7.0 - 21.0
36" 914 8.0 - 24.0
40" 1016 8.0 - 26.0
48" 1219 9.0 - 28.0
56" 1422 10.0 - 29.0
60" 1524 10.0 - 29.0
64" 1626 10.0 - 30.0
72" 1820 10.0 - 30.0

DSAW/LSAW gyártási folyamat

A kétoldalas merülőíves hegesztés (DSAW), más néven hosszirányú merülőíves hegesztés (LSAW) egy nagy-hatékonyságú eljárás, amelyet elsősorban nagy-átmérőjű acélcsövekhez használnak.

Folyamat leírása

A hegesztőívet szemcsés folyasztószerbe merítjükhegesztés közben a varrat védelme a légköri szennyeződésektől

Mind a belső, mind a külső hegesztések szükségesekrendszerint külön folyamatokban valósul meg

A különálló hegesztések felemésztik a másik egy részét, ami aegyetlen kiváló minőségű{0}}hegesztési rög

Alakítási módszerek

Módszer Leírás Tipikus átmérők
JCOE Progresszív J-C-O formázási lépések (J-alak → C-alak → O-alak), hegesztés után kitágítva 406-1626 mm (16"-64")
UOE U{0}}alakú, majd O-alakú lemez nyomva, hegesztés után kitágítva 508-1118 mm (20"-44")

A folyamat lépései

Tányér kiválasztása– API 5L PSL1 Grade B követelményeknek megfelelő acéllemezek

Élek előkészítése– Az élek le vannak ferdítve, hogy V{0}}alakú hornyot hozzanak létre

Alakítás– Az acéllemezeket JCOE vagy UOE présekkel hengeres formára alakítják

Tapos hegesztés– Az formázott lemezeket tapadós{0}}hegesztéssel biztosítják, hogy megtartsák alakjukat

Dupla merülőíves hegesztés– Csővarrat hegesztett belső és külső felületeken egyaránt

Hideg expanzió– A cső 1,5%-ig bővíthető a végső külső külső méret eléréséhez

Ultrahangos vizsgálat– A varrat folyamatos ultrahangos automatikus hibaérzékeléssel ellenőrzött

Hidrosztatikus nyomás teszt– Minden csövet hidrosztatikus nyomásvizsgálatnak vetnek alá (ha előírják)

Végső– Végfeldolgozás, ferde vágás, bevonat és jelölés az előírásoknak megfelelően

Tesztelési és ellenőrzési követelmények (PSL1)

Teszt típusa Követelmény Megjegyzések
Kémiai elemzés Hő tételenként Ellenőrzi az API 5L PSL1 összetételi határait
Szakítóvizsgálat tételenként Ellenőrzi a hozamot és a szakítószilárdságot
Lapítási teszt Kívánt Ellenőrzi a rugalmasságot és a hegesztés integritását
Hajlítási teszt Kívánt Ellenőrzi a hegesztés épségét
Charpy ütési teszt PSL1-hez nem szükséges Csak a PSL2 esetében van szükség kötelező ütközésvizsgálatra
Hidrosztatikai teszt Minden cső (ha van megadva) Nyomás integritásának ellenőrzése
Ultrahangos vizsgálat 100% hegesztési varrat A DSAW szabványos gyakorlata
Röntgenvizsgálat "T" kötésekhez Ahol a szalag tompavarratok metszik a spirális varratokat
Méretvizsgálat 100% Szabványos tűrések szerint
Malomvizsgálati bizonyítvány EN 10204 3.1B típus Teljes vizsgálati eredményekkel ellátva

PSL1 vs PSL2 összehasonlítás a B fokozatban

Funkció PSL1 B fokozat PSL2 B fokozat Jelentőség
Szén (C) max 0.26% 0.22% A PSL2 szigorúbb vezérléssel rendelkezik a jobb hegeszthetőség érdekében
Kén (S) max 0.030% 0.015% A PSL2 50%-os csökkenést mutat – ez kritikus a szívósság szempontjából
Foszfor (P) max 0.030% 0.025% A PSL2-nek szigorúbb korlátai vannak
Hozamerő Csak 241 MPa min 241-448 MPa tartomány A PSL2 maximális értéket ad meg a túlszilárdságú anyagok megelőzése érdekében
Szakítószilárdság Csak 414 MPa min 414-758 MPa tartomány A PSL2 maximumot ad meg a konzisztencia érdekében
Hozam-–-szakítási arány Nincs megadva 0,93 vagy annál kisebb A PSL2 megfelelő rugalmasságot biztosít
Hatásvizsgálat Nem kötelező Kötelező A PSL2 alacsony hőmérsékletű -hőmérsékletű szívósságot garantál
Szén-egyenérték Nem kötelező Számított és ellenőrzött A PSL2 jó terepi hegeszthetőséget biztosít
NDT követelmények Standard Szigorúbb A PSL2 jobb hibaészlelést biztosít
Tipikus használat Általános szolgáltatás, vízvezetékek, nem{0}}kritikus Kritikus kiszolgálás, savanyú kiszolgálás, alacsony hőmérséklet  

Közös alkalmazások

Alkalmazás Leírás
Olaj és gáz sebességváltó Nyersolaj, földgáz és finomított termékek szárazföldi és tengeri csővezetékei
Vízátviteli hálózat Nagy{0}}átmérőjű kommunális és ipari vízvezetékek
Földgázelosztás Alacsony és közepes nyomású{0}}gázhálózatok
Gyűjtés és áramlási vonalak Upstream olaj- és gázműveletek
Strukturális alkalmazások Cölöpözés, hídtámaszok, építés
Ipari folyamatok csővezetékei Finomítók, vegyi üzemek, energiatermelés

Főbb előnyök

Előny Leírás
Költséghatékony- A PSL1 gazdaságosabb, mint a PSL2 – általános szolgáltatási alkalmazásokhoz alkalmas
Jó Erő 35 000 psi hozam – szabványos alapvonal a csővezetékes alkalmazásokhoz
Kiváló hegeszthetőség Az alacsony széntartalom jó terepi hegeszthetőséget biztosít
Nagy átmérőjű képesség A DSAW 16" és 72" közötti külső átmérőjű csöveket gyárt – ideális nagy-átmérőjű alkalmazásokhoz
Magas hegesztési integritás A kétoldalas-hegesztés egyetlen kiváló minőségű-hegesztési rögöt hoz létre 100%-os UT ellenőrzéssel
Széles körű elérhetőség Általában a gyártók raktározzák világszerte
Kettős tanúsítás Gyakran kettős{0}}minősítéssel rendelkezik az ASTM A53 Grade B szabvány szerint általános csővezetéki alkalmazásokhoz
JCOE/UOE formázás Pontos méretpontosság a fejlett alakítási módszerek révén

Bevonatolási lehetőségek

Az API 5L PSL1 B fokozatú DSAW cső különféle bevonatokkal szállítható a korrózióvédelem érdekében:

Bevonat típusa Legjobb For Főbb jellemzők
3LPE (3 rétegű polietilén) Eltemetett csővezetékek Leggyakoribb; kiváló korrózióvédelem, nagy ütésállóság
FBE (Fusion Bonded Epoxy) Olaj- és gázvezetékek Erős tapadás, vegyszerállóság
Kőszénkátrány epoxi Tengeri környezet Erős{0}}védelem
Lakk/rozsdagátló{0}}olaj Ideiglenes védelem Rövid távú-korrózióvédelem szállítás közben
Bitumenes bevonat Eltemetett szolgálat Költséghatékony védelem-
Fekete olajos bevonat Szabványos marási felület Ideiglenes védelem

Befejezések

Az elérhető végkezelések a következők:

Sima végek (PE)– szabvány a legtöbb alkalmazáshoz

Ferde végek (BE)– terepi hegesztéshez (30 fokos ferdeszög)

Menetes végek– mechanikus csatlakozásokhoz

Nemzetközi közelítések

Standard Egyenértékű fokozat Megjegyzések
ASTM A53 B fokozat Hasonló folyáshatár
ASTM A106 B fokozat Hasonló kémia (zökkenőmentes)
EN 10217-1 P235TR1 / P235TR2 Hasonló erősségű
GB/T 9711 L245 kínai megfelelője
ISO 3183 L245 Nemzetközi szabvány megfelelője
JIS G3454 STPG410 japán megfelelője

Fontos megfontolások

1. PSL1 vs. PSL2 kiválasztás

PSL1: Alkalmas általános szolgáltatáshoz, vízvezetékekhez, nem-kritikus alkalmazásokhoz, ahol nincs szükség alacsony-hőmérsékletű szívósságra

PSL2: Kötelező az alacsony-hőmérsékletű szolgáltatáshoz (0 fok alatt), az alacsony hőmérsékletű szolgáltatáshoz (H₂S környezet), a szabályozott csővezetékekhez (FERC, DOT) és a kritikus alkalmazásokhoz

2. A PSL1 B fokozata a "Workhorse" fokozat

A B fokozatú PSL1 az általános csővezeték-szolgáltatás leggyakrabban meghatározott minősége, amely a szilárdság, a hegeszthetőség és a költségek legjobb egyensúlyát kínálja.

3. DSAW méretkorlátozások

A B fokozatú DSAW-gyártás általában innen érhető el16" - 72" OD

A kisebb átmérőket (16" alatt) általában ERW-vel vagy varrat nélküli módszerrel állítják elő

4. Hatásvizsgálat

A PSL1 igennemCharpy ütéstesztet igényel a szabvány szerint. Ha alacsony-hőmérsékletű szolgáltatás várható, fontolja meg a hatásteszt kiegészítő követelményként történő megadását vagy a PSL2-re való frissítést.

5. -Harmadik fél ellenőrzése

Az elérhető ellenőrzési szolgáltatások közé tartozik az SGS, BV, Lloyds

6. Malomvizsgálati bizonyítvány

Jellemzően mintEN 10204 3.1B típusteljes vizsgálati eredményekkel

Harmadik{0}}ellenőrzés kérésre elérhető

7. Hegeszthetőség

Az alacsony széntartalom (kevesebb, mint 0,26%) kiváló hegeszthetőséget biztosít

Alkalmas minden szabványos hegesztési módszerhez (SMAW, GTAW, GMAW, SAW)

A legtöbb vastagságnál nincs szükség utólagos{0}}hegesztési hőkezelésre

Összegzés

API 5L PSL1, B osztályú, két-oldalas merülő ívhegesztett (DSAW/LSAW) acélcsőa nagy{0}}átmérőjű vezetékes csőalkalmazások szabványos igáslója. Minimális folyáshatárral35 000 psi (241 MPa)és szakítószilárdsága60 000 psi (414 MPa), ez az anyag megbízható egyensúlyt kínál a szilárdság, a hegeszthetőség és a költséghatékonyság között- az általános csővezeték-szolgáltatáshoz.

Főbb jellemzők:

Anyagszabvány: API 5L PSL1 B fokozat – az általános csővezeték-szolgáltatás leggyakoribb minősége

Termőerő: minimum 241 MPa (35 000 psi) – alapérték az API 5L fokozatokhoz

PSL1 minőségi szint: Nincs kötelező ütésvizsgálat; általános szolgáltatás standard követelményei

DSAW gyártásbelőle csöveket gyárt16" - 72" ODig terjedő falvastagsággal50 mm

Kétoldalas{0}}hegesztésegyetlen kiváló minőségű{0}}hegesztési rögöt hoz létre

JCOE vagy UOE kialakításamódszerek biztosítják a precíz méretpontosságot

100%-os ultrahangos vizsgálathegesztési varrat biztosítja a minőséget

Kiváló hegeszthetőségalacsony széntartalmú (kevesebb, mint 0,26%)

Költséghatékony-– a leggazdaságosabb választás nagy{0}}átmérőjű vezetékcsövekhez

Kettős minősítésASTM A53 Grade B-vel kapható

A gyakori alkalmazások a következők:

Olaj- és gázszállító vezetékek

Vízátviteli hálózat

Földgázelosztó hálózatok

Gyűjtő- és áramlási vonalak

Szerkezeti alkalmazások (cölöpök, hídtámaszok)

Ipari folyamatcsövek

Megrendeléskor tüntesse fel:API 5L PSL1 B fokozat, DSAW/LSAW (kettős-oldalas/hosszirányú merülőíves hegesztés), méret (OD x WT), hossz, végkidolgozás (sima/ferde), bevonatkövetelmények és marási vizsgálati tanúsítvány az EN 10204 3. típusa szerint.

Azoknál az alkalmazásoknál, amelyek garantáltan alacsony-hőmérsékletű szívósságot, szigorúbb kémiai szabályozást vagy túlzott szervizképességet igényelnek, adja megAPI 5L PSL2, B fokozathelyette .

A szálláslekérdezés elküldése

whatsapp

Telefon

E-mailben

Vizsgálat