P355NL1 acél hegesztett cső
video

P355NL1 acél hegesztett cső

A P355NL1 acél hegesztett cső a szabványos európai normalizált finomszemcsés nyomású cső hideg-klímával és alacsony-hőmérsékletű kiszolgáláshoz, -40 fokos minősítéssel, 355 MPa-os hozammal, amely előre láthatóan csökken a falvastagsággal. Ez egy EN 10217-3:2019 / EN 10028-3 szerinti nyomástartó edény minősége, PED hatókörrel – eltér a szerkezeti S355NL-től –, és meg kell adni a jelenlegi szabványos kiadással, a helyes ütközési hőmérséklettel és a tervezési kódnak megfelelő tanúsítvánnyal. Helyezze ezt a három részletet, és az anyag szívósságot és hegeszthetőséget biztosít árucikk áron.
A szálláslekérdezés elküldése
Csevegj most
A termék bemutatása

P355NL1 hegesztett acélcsőegy normalizált, hegeszthető finomszemcsés nyomócső az 1.0566 anyagszámú, az EN 10217-3:2019 szabvány szerint, amely garantált 27 J Charpy ütési energiát hordoz -40 fokban keresztirányban. Vékony szakaszokban 355 MPa (51,5 ksi) minimális folyáshatárt biztosít, 250 mm-es falnál 295 MPa-ra (42,8 ksi), 490–630 MPa (71–91 ksi) szakítószilárdság mellett.

A minőség a nyomástartó-berendezéscsaládba (EN 10028-3 / EN 10217-3) tartozik, nem pedig a szerkezeti acél családba, és az európai szabványos választás olyan edényekhez és csővezetékekhez, amelyeknek ellenállniuk kell a rideg repedésnek hideg éghajlaton vagy a kriogénnel szomszédos üzemben.

A GNEE a P355NL1-et ERW/HFW és SAW hegesztett csövekkel látja el 10,2–2540 mm (0,40–100 hüvelyk) külső átmérőjű, 0,5–40 mm (0,02–1,57 hüvelyk) falvastagságban, legfeljebb 12 000 rész mm-ig (472 hüvelyk)}, EN1-ellenőrzési tanúsítvánnyal, {} {} {12 in{y} kérésére.Árajánlatért küldje el OD × falát, mennyiségét és ütési igényét.

 

Műszaki előírások

P355NL1 acél hegesztett cső - gyártási tartomány, GNEE
Paraméter Képesség
Standard EN 10217-3:2019 (hegesztett); évfolyam az EN 10028-3, EN 10216-3:2014 szabványokban is
Anyagszám 1.0566
Külső átmérő 10,2–2540 mm (0,40–100 hüvelyk)
Falvastagság 0,5–40 mm (0,02–1,57 hüvelyk)
Hossz Legfeljebb 12 000 mm (472 hüvelyk); rögzített vagy véletlenszerű
Hegesztési útvonal ERW/HFW kis{0}}--közepes átmérőhöz; FŰRÉSZ nagy átmérőhöz
Véget ér Sima, ferde (V vagy J) vagy követelmény szerint korlátos
Felület/bevonat Fekete, lakkozott, horganyzott, FBE, 3LPE/3LPP, vagy a specifikáció szerint
Szállítási feltétel Normalizált (+N)
Tanúsítvány EN 10204 3.1 szabvány; 3.2 TÜV/SGS/BV/LR tanúval

 

Kémiai összetétel

EN 10028-3 / EN 10216-3 kémiai követelmények – P355NL1 (üstök analízis, max. %, ha nincs megjelölve)
Elem P355NL1 (max. %)
szén (C) 0.18
Szilícium (Si) 0.50
Mangán (Mn) 1.10–1.70
Foszfor (P) 0.025
Kén (S) 0.015
Nitrogén (N) 0.012
Összes alumínium (Al) Nagyobb vagy egyenlő, mint 0,020
Króm (Cr) 0.30
Réz (Cu) 0.30
Molibdén (Mo) 0.08
Nikkel (Ni) 0.50
Nióbium (Nb) 0.05
Titán (Ti) 0.03
Vanádium (V) 0.10
Nb + Ti + V 0.12

Minden ellenőrzött elem egy adott kockázatot kezel: a szén és a mikro{0}}ötvözetek egyensúlyban tartják a szilárdságot és a hegeszthetőséget, az alumínium szemcsefinomítást biztosít a szívósság érdekében, a szoros kén/foszfor határértékek pedig védenek a lamellák szakadásától és törékeny repedésétől. Ne feledje, hogy az NL fokozatok 0,18 %-kal - szigorúbb szénsapkát határoznak meg, mint a P355N/NH - esetében megengedett 0,20 %, mivel az alacsony hőmérsékleti szívósság a karcsúbb elemzéstől függ.

 

Mechanikai Tulajdonságok

EN 10216-3:2014 / EN 10028-3 mechanikai követelmények, normalizált (+N)
Ingatlan P355NL1
Folyási szilárdság ReH (16 mm vagy annál kisebb) 355 MPa (51,5 ksi)
Folyási szilárdság (16-40 mm) 345 MPa (50,0 ksi)
Folyási szilárdság (40-60 mm) 335 MPa (48,6 ksi)
Folyási szilárdság (60-100 mm) 315 MPa (45,7 ksi)
Folyási szilárdság (100-150 mm) 305 MPa (44,2 ksi)
Folyási szilárdság (150-250 mm) 295 MPa (42,8 ksi)
Szakítószilárdság Rm (kevesebb, mint 60 mm, vagy egyenlő) 490–630 MPa (71–91 ksi)
Szakítószilárdság (60-100 mm) 470–610 MPa (68–88 ksi)
Szakítószilárdság (100-150 mm) 460–600 MPa (67–87 ksi)
Szakítószilárdság (150-250 mm) 450–590 MPa (65–86 ksi)
A nyúlás (hosszirányú, 60 mm vagy annál kisebb) 22 %
Elongation A (>60-250 mm) 21 %
Ütés, keresztirányú (Charpy V) 27 J perc –40 fokon (NL1 meghatározó teszt)
Ütés, hosszanti (Charpy V) 40 J -40 fokon; 30 J -50 fokon
Vizsgálati szabványok EN ISO 6892-1 (húzó), EN ISO 148-1 (ütés)

A hozamadatok csökkennek a vastagsággal rögzített sávokban; a 200 mm-es falnál a 355 MPa fővonalra történő tervezés nagyjából 17%-kal túlbecsülné a megengedett feszültséget. A hatásértékek a minősítési hőmérsékletek - lásd a GYIK-et, hogy miért nem a −40 fok automatikusan a tervezési hőmérséklet.

 

P355 Family Selection - N, NH, NL1, NL2

Hogyan különbözik a négy P355 nyomásfokozat hőmérsékleti szerepe és tisztasága szerint
Követelmény P355N P355NH P355NL1 P355NL2
Hőmérséklet szerepe Szobahőmérséklet Emelkedett hőm Alacsony hőmérséklet (-40 fok) Alacsony hőmérséklet (-50 fok)
Ütésvizsgálat 0 fok, 27 J transzv. 0 fok (nincs alacsony{1}}hőmérséklet min.) −40 fok, 27 J transzv. −50 fok, 27 J transzv.
Foszfor (P) max 0.025 0.025 0.025 0.020
Kén (S) max 0.015 0.015 0.015 0.010
Szén (C) max 0.20 0.20 0.18 0.18
Tipikus használat Általános nyomású alkatrészek Meleg szolgáltatás 400 fokig Hideg éghajlatú hajók/csövek Arctic / −50 fokos szolgáltatás

 

P355NL1 vs P355NH vs P355NL2

A minőség kiválasztása az üzemi hőmérséklet és a tisztasági igény alapján
Fokozat Hőmérséklet szerepe Válassza ki, hogy mikor
P355NL1 Alacsony hőmérséklet, -40 fok min. Hideg-klíma vagy alacsony-MDMT nyomású berendezés extrém hideg nélkül
P355NH 400 fokra emelt hőmérséklet Meleg szolgáltatás, ahol a tervezési feszültség magas hőmérsékleten számít
P355NL2 Alacsony hőmérséklet, -50 fok min. sarkvidéki vagy ahol a tervezés kifejezetten –50 fokos minősítést igényel

A választást az üzemi hőmérséklet határozza meg, nem az erő - mindhárom ugyanazon a 355 MPa-os hozamlétrán. Válassza ki a tervezésnek megfelelő hőmérsékleti osztályt, majd csak akkor erősítse meg a szennyeződési osztályt, ha a kód vagy a vásárló az NL2 szigorúbb P/S-ét követeli meg.

 

Hegesztett (ERW/HFW vagy SAW) vs varrat nélküli

Útvonalválasztás a P355NL1 számára
Útvonal Méret megfelelőség Az útvonal erőssége
ERW / HFW hegesztett Kis és közepes átmérőjű, vékony és közepes falú Költséghatékony, konzisztens varrat-, a varrat teljes NDT-je
FŰRÉSZ hegesztett Nagy átmérőjű, nehezebb falú Széles méretválaszték, gazdaságos nagy furatokhoz
Zökkenőmentes (EN 10216-3) Minden átmérő, varrás nélkül Nincs hosszirányú hegesztés; akkor használatos, ha a varrást a specifikáció kizárja

Minden útvonal ugyanazon P355NL1 kémiai és mechanikai minőségnek felel meg; A hegesztés az egyetlen kiegészítő változó, amelyet a varrat NDT plusz normalizált hőkezelés szabályoz.

 

Előnyök

A P355NL1 kereskedelmi értéke mérhető, nem dekoratív - minden előny egy ellenőrzött tulajdonságra vezethető vissza:

Garantált -40 fokos szívósság.A minősített 27 J keresztirányú ütés –40 fokon kiküszöböli a hideg-szolgáltatás minősítéséből fakadó találgatásokat, és csökkenti a prémium alacsony hőmérsékletű{3}}ötvözetek szükségességét.

355 MPa hozam nyersanyagáron.A minőség a közepes -szilárdságú nyomásosztályba tartozik, így a tervezők jelentős haszonkulcsot kapnak az edzett-és-edzett vagy magasabban{3}}ötvözött acélok költsége nélkül.

Kiváló hegeszthetőség.Az alacsony széntartalmú (legfeljebb 0,18%) és az ellenőrzött S/P plusz szemcsés-finomítású alumínium alacsony kockázatot jelent a hidegrepedés és a stabil hőhatású

Az egy osztály széles vastagságtartományt fed le.Egy anyag néhány millimétertől 250 mm-ig támasztja meg a falakat, és csak előre látható hozamcsökkenés-csökken, ami leegyszerűsíti a raktározást és a beszerzést.

Teljes európai tanúsítási lánc.Az EN 10028-3 / EN 10217-3 a PED 2014/68/EU hatályával és az EN 10204 3.1/3.2 tanúsítvánnyal már a dobozból kiveszi az EU és számos nemzetközi nyomástartó berendezésekre vonatkozó irányelvet.

 

Alkalmazások

A P355NL1-et minden olyan helyen választják, ahol túlnyomásos rendszer hideg környezeti körülmények között működik, vagy ahol alacsony tervezési hőmérsékletet kell minősíteni az anyagosztály megváltoztatása nélkül. Öt alkalmazáscsoport fedezi a kereslet nagy részét:

PB-gáz-, propán- és butántároló edények

A túlnyomásos{0}}gáztároló a klasszikus alkalmazás. A garantált –40 fokos szívósság megóv a rideg töréstől a hideg-időjárási töltés, ürítés és szállítás során, ezért ezeknél az edényeknél az NL1-et sokkal gyakrabban adják meg, mint az N.

Nyomócsövek hideg éghajlaton

Az északi régiókban, a tengeri csúcsokon és az Arctic{0}}szomszédos létesítményekben a technológiai és közüzemi csővezetékek NL1-et használnak, így a vezeték alkalmas az alacsony tervezési fémhőmérsékletre anélkül, hogy egzotikus ötvözetet használna.

Kazánok és gőzberendezés-alkatrészek

Az alacsony-hőmérsékletű indítást-vagy hideg készenléti állapotot mutató fejlécek, gyűjtők és gőz{0}}alkatrészek a minőség szívóssági szintje előnyeit élvezik, kiegészítve a nyomásbesorolást.

Shell{0}}és-csöves hőcserélők és folyamatgáz-berendezések

A kriogén{0}}szomszédos folyamatsorok csatornái, héjai és csőlapjai (beleértve az LNG-szomszédos kezelést is) az NL1-re támaszkodnak, ahol az üzemi hőmérséklet megközelíti a minősítési pontot.

Hideg-Régió olaj- és gázfelszíni berendezések

A téli környezeti hőmérsékletnek kitett szeparátorok, gázmosók és kompresszor-alkatrészek rutinszerűen NL1-ből készülnek, hogy költséghatékonyan kielégítsék a helyi MDMT-követelményeket.

 

Minőségellenőrzés és tesztelés

Szakító- és folyásellenőrzésEN ISO 6892-1 szerint a vastagság-megfelelő értékeken, megerősítve a lefelé irányuló hozamlétrát.

Keresztirányú Charpy ütés a megadott hőmérsékleten(-40 fok az NL1-nél) az EN ISO 148-1 szerint, a fokozat meghatározó tesztje.

Roncsolásmentes-hegesztési vonal vizsgálata- ultrahangos vagy örvényes-az ERW/HFW vagy a SAW varrat jelenlegi vizsgálata rutin marási gyakorlatként.

Lapítási vagy hajlítási próbaa hegesztett cső rugalmasságának és varratsértetlenségének megerősítésére.

Méretezés és szemrevételezésbeleértve a külső átmérőt, a falvastagságot, a hosszt és a végállapotot a megrendelés szerint.

HU 10204 3.1 tanúsítványhőszámra visszavezethető; 3.2 harmadik fél szemtanújával-.

 

Miért a P355NL1 forrás a GNEE-től

Integrált ellátás a P355 családban - N, NH, NL1 és NL2 - konzisztens kémiával és tanúsítványokkal, így a fokozatváltás egyetlen forrásból származik.

ERW/HFW és SAW útvonalak egy csővezetékben, 10,2–2540 mm külső átmérőt lefedve anélkül, hogy a megrendelést felosztanák a malmok között.

EN 10204 3.1 standard, 3.2, kérésre TÜV/SGS/BV/LR tanúval és teljes hő-számkövethetőség.

A hatás{0}}hőmérséklet és az MDMT követelmény műszaki áttekintése a megrendelés visszaigazolása előtt, hogy a leszállított minőség megegyezzen a tervezési kóddal.

 

P355NL1 acélhegesztett csőszállító-GNEE csapat

API 5L OCTG Supplier

 

GNEE ügyfelek

GNEE Pipe Customers

 

GNEE kiállítás

steel pipe exhibition

 

Teszt és ellenőrzés

carbon pipe inspection

 

Csomagolás és Szállítás

packaging and shipping

Küldje el a külső átmérő × falvastagság, mennyiség, hossz és ütési követelmény - műszaki csapatunk megerősíti a specifikációt, és visszaküldi az árajánlatot átfutási idővel.

Kérjen P355NL1 hegesztett acélcső árajánlatot

 

GYIK

Mi a különbség a P355NL1 és a P355NL2 között?

Mindkettő ugyanazon a 355 MPa-os hozamosztályon és közel azonos kémiai összetételű. Az egyetlen anyagi különbség a garantált ütési teszt hőmérséklete és a szigorúbb szennyeződési határértékek NL2-n: a P355NL1 -40 fokon (27 J keresztirányú minimum) minősített, ahol P kisebb vagy egyenlő 0,025%-kal és S kisebb vagy egyenlő, mint 0,015%, míg a P355NL2 minősítése P 0 vagy 0,0 és 0% -s. S 0,010 % vagy annál kisebb. Csak akkor válassza az NL2-t, ha a tervezés -50 fokos minősítést igényel; egyébként az NL1 a normál hidegklíma{18}}fokozat.

 

Miben különbözik a P355NL1 a P355NH-tól?

A P355NH az emelt -hőmérsékletű minőség 400 fokos tervezési értékekkel (az Rp0,2 100 fokos 304 MPa-ról 400 fokon 167 MPa-ra esik). A P355NL1 alacsony hőmérsékletű minőség, amelyet Charpy ütési teszttel minősített -40 fokon. Nem cserélhetők fel a hőmérsékleti szerepkör szerint - NH meleg üzemben, NL1 hideg üzemben. A "H" a magas hőmérsékletet, az "L" az alacsony hőmérsékletet jelenti.

 

Használható a P355NL1 szerkezeti acélként, mint például az S355NL?

A P355NL1 sz. egy nyomástartó-edényacél az EN 10028-3 (és az EN 10217-3 szabvány szerinti csőforma) szerint, a PED 2014/68/EU hatálya alá tartozik, és szigorúbb kén-/foszfor-határértékekkel rendelkezik a hegeszthetőség és a rideg repedésállóság érdekében. Az S355NL egy EN 10025-3 szerinti szerkezeti acél, általános használatra -50 fokon. Megosztják a 355 MPa hozamot, de különböző szabványcsaládokhoz, eltérő ellenőrzési követelményekhez és eltérő tervezési kódokhoz tartoznak. Írja rá a vásárlási rendelésre a megfelelő megnevezést és szabványt; ne helyettesítsd egyiket a másikkal.

 

Miért változik a P355NL1 folyáshatára a falvastagsággal?

Mint minden nyomás alatti -acélfajtánál, a P355NL1-et is a minimális hozam határozza meg, amely a vastagsággal csökken: 355 MPa legfeljebb 16 mm-nél, 345 MPa 16–40 mm-nél, 335 MPa 40–60 mm-nél, 315 MPa 60–100 mm-nél, 315 MPa 60–100 mm-nél, 05 MPa-105 MPa 295 MPa 150–250 mm-nél (normalizált). A szakítószilárdság is 60 mm fölé csökken. Mindig a tényleges falvastagságnak megfelelő értékre tervezzen, ne a 355 MPa főcímre.

 

A -40 fokos ütési teszt azt jelenti, hogy a cső -40 fokig használható?

-40 fok a Charpy V{1}}bevágás minősítési hőmérséklete (27 J keresztirányú minimum), amely meghatározza az NL1 osztályt. Ez nem automatikusan a megengedett minimális tervezési fémhőmérséklet. A tényleges MDMT függ a tervezési kódtól (EN 13445, PD 5500, ASME VIII), az alkatrész vastagságától és a gyártási útvonaltól, beleértve az esetleges feszültségmentesítő hőkezelést. Erősítse meg az MDMT-t a tervezési hatósággal; a -40 fokos adat szívósság minősítést bizonyít, nem szabad tervezési hőmérsékletet.

 

A P355NL1 hegeszthető, és lehet-e utó-hegesztéssel hőkezelni?

A P355NL1 finomszemcsés, normalizált acélként jó hegeszthetőségű, és minden szokásos eljárással hegeszthető. Az "L" fokozatok valamivel érzékenyebbek az újramelegítésre (feszültségmentesítési) repedésre, mint az N/NH osztályok, ezért ha utólagos-hegesztési feszültségmentesítésre van szükség, a tartási hőmérsékletet és az áztatási időt egyeztetni kell a maróval, és az ellenőrzött - EN 10216-3 korlátozza ezeknek a feszültségmentesítési fokozatoknak a tartási hőmérsékletét. Az előmelegítésnek követnie kell a WPS-t; a legtöbb vastagságnál enyhe 50-100 fokos előmelegítés jellemző, amit a hegesztési eljárás is megerősít.

 

Melyik szabvány és kiadás vonatkozik a P355NL1 hegesztett csőre?

A hegesztett csövekre vonatkozik az EN 10217-3:2019 (elektromos hegesztésű és merülő ívhegesztett ötvözött finomszemcsés acélcsövek meghatározott helyiség-, emelt és alacsony hőmérsékletű tulajdonságokkal), amely felváltotta az EN 10217-3:2002 szabványt. A szülő fokozatot az EN 10028-3 (tábla) és az EN 10216-3:2014 (varrat nélküli) szabvány határozza meg. Az anyagszám 1.0566. Adja meg a szabványt a kiadás évével, hogy a malomtanúsítványok megfeleljenek az aktuális kiadásnak.

 

Milyen tanúsítvány és ellenőrzés tartozik a P355NL1 hegesztett csőhöz?

A szabványos szállítás egy EN 10204 3.1 ellenőrzési tanúsítvány; HU 10204 3.2 harmadik fél tanúval- (TÜV, SGS, BV, Lloyd's) kérésre elérhető. A malomvizsgálatok magukban foglalják a szakító-, lapítás- vagy hajlítási, keresztirányú Charpy-vizsgálatot a megadott hőmérsékleten, valamint a hegesztési -vonal és/vagy a teljes-test roncsolásmentes vizsgálatát a hegesztési útvonaltól függően. A hegesztési varrat ultrahangos vagy örvényáram{8}}vizsgálata rutinszerű az ERW/HFW és SAW csövek esetében.

Népszerű tags: p355nl1 acél hegesztett cső, Kína p355nl1 acél hegesztett cső gyártók, beszállítók, adapter elektrofúziós hegesztett cső, API elektrofúziós hegesztett szénacélcső, elosztó elektrofúziós hegesztett cső, Hosszú szolgálati élettartamú elektrofúziós hegesztett cső, Fűrészcső, Rozsdamentes acél EFW csövek

A szálláslekérdezés elküldése

whatsapp

Telefon

E-mailben

Vizsgálat